معرفی سامانهنیوزبان یک سامانه خبرخوان اینترنتی (مانیتور اخبار) است که به صورت شبانه‌روزی تمامی اخبار و اطلاعات فارسی منتشر شده در منابع رسمی شامل خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها، وب‌سایت‌های خبری و وبلاگ‌های معتبر را گردآوری کرده و با پردازش آنها و پیروی از یک الگوریتم پیشرفته بر اساس کلمات کلیدی در پایگاه خبر خود دسته‌بندی و ذخیره می‌کند. ویژگی منحصربه‌فرد نیوزبان در دسته‌بندی اخبار بر اساس کلمات کلیدی این اطمینان را به شما می‌دهد که تمامی اخباری که برای شما و سازمانتان اهمیت دارد را با کسر چند دقیقه پس از انتشار، دریافت کنید و دیگر خبری وجود نخواهد داشت که شما از انتشار آن مطلع نشوید.

سامانه خبرخوان قاصدک با شماره شناسایی 204473 در شواری عالی انفورماتیک کشور به ثبت رسیده است.

برخی قابلیت های خبرخوان قاصدک

 • جستجو در خبرها بر اساس تگ یا کلید واژه: در سامانه خبرخوان قاصدک این امکان وجود دارد تا با تعیین تعدادی کلمات کلیدی، به محض استفاده از هر کدام از آن کلمات در سایتهای خبری از خبر مربوط به آن اطلاع یابید. همچنین در این سامانه امکان جستجو در خبرها بدون تعیین کلمات کلیدی و بشکل آزاد نیز فراهم است.
  سامانه خبرخوان اینترنتی

 • مرتب سازی اخبار براساس خبرگزاری: سامانه خبرخوان قاصدک این قابلیت را برای شما بوجود می آورد تا هنگام نمایش اخبار، به جای مرتب سازی آنها بر اساس تاریخ، برحسب خبرگزاری منتشر کننده اخبار منتشر شده نمایش یابد.
 • جستجو در خبرها در محدوده زمانی خاص: اگر مایل باشید تا اخبار را در محدوده زمانی خاصی مورد جستجو قرار دهید این امکان بسادگی و با تعیین بازه زمانی هنگام جستجو وجود دارد.
 • گروه بندی اخبار و ذخیره اخبار خاص: سامانه خبرخوان قاصدک این امکان را فراهم می سازد که بتوانید با تعیین گروه های مختلف هر خبر را به یکی از آن گروه ها اختصاص دهید تا در زمانهای دیگر فقط با مراجعه به آن گروه، اخباری را که قبلا در آن ذخیره کرده اید مشاهده و مرور نمایید.
  خبرخوان آنلاین

 • درج یادداشت و تعیین امتیاز هر خبر: برای هر خبر این امکان فراهم است که بتوانید یادداشت یا توضیحی در مورد آن درج نمایید و امتیاز آن را جهت استفاده های آینده تعیین نمایید.
 • تعیین قالب و جهت گیری هر خبر: برای هر خبر این قابلیت وجود دارد که قالب آن را از ابعاد مختلف (خبر، گزارش، گفتگو، مقاله و ...) تعیین نمود. همچنین در قابلیت دیگری امکان تعیین جهت خبر (مثبت، منفی و بی طرف) از نگاه شما و برای استفاده های آینده وجود دارد.
 • ارسال پیام کوتاه اخبار: با ارتباط سامانه خبرخوان قاصدک به سیستم پیام کوتاه، ویژگی منحصر به فردی در آن فراهم شده است تا بتوان اخبار مورد نظر را با یک کلیک به فرد یا افراد خاصی از طریق پیامک ارسال نمود. هنگام ارسال پیامک امکان ویرایش و کوتاه نمودن خبر نیز وجود دارد.
 • خروجی بولتن مجموعه اخبار منتخب: قابلیت تعیین گروه ها و جمع آوری اخبار در قالب گروه های مختلف این امکان را در سامانه خبرخوان قاصدک فراهم آورده است که بتوان از مجموع اخبار تعیین شده توسط شما در یک گروه خاص خروجی بولتن اتوماتیک تهیه نمود. بولتن تهیه شده قابلیت دانلود و پرینت به شکل یک نشریه الکترونیکی را خواهد داشت.

 • آرشیو سازی اخبار: اگر نیاز به اخبار خاصی ندارید می توانید آنها را آرشیو نمایید تا بعدها از آن استفاده نمایید
 • گزارش آماری از تعداد اخبار منتشر شده در منابع خبری: سامانه خبرخوان قاصدک این قابلیت را دارد که بتوانید از تعداد اخبار منتشر شده در رسانه های مختلف در بازه زمانی خاص آگاهی یابید. بدین شکل این امکان فراهم است که متوجه شوید کدام رسانه ها تعداد بیشتر یا کمتری از اخبار شما را در آن بازه زمانی کار کرده اند تا بتوانید به تحلیل محتوای مربوطه در آن بازه خاص بپردازید.